Відважні: Наші Герої

 

21 листопада у День Гідності та Свободи Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті та Український дім презентували мультимедійну мандрівну виставку "Відважні: наші герої", присвячену сторіччю Української революції. До грудня 2017 року виставка мандруватиме регіонами України. Виставку "Відважні: наші герої" вже побачили у:

  • НЦКДМ "Український дім" (Київ, листопад 2016 року);
  • Верховній Раді України (Київ, грудень 2016 року);
  • ТРЦ "Глобус" (Київ, січень–лютий 2017 року);
  • Музеї Небесної сотні (Івано-Франківськ, березень 2017 року);
  • Національному університеті "Львівська політехніка" (Львів, квітень 2017 року);
  • виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею (Одеса, серпень 2017 року);
  • Українському національному музеї (Чикаго, серпень–вересень 2017 року).

Також ведуться перемовини про влаштування виставки в парламенті Шотландії та в Херсонському обласному художньому музеї імені О.О. Шовкуненка.

Проект має відтворити образи борців за свободу України зокрема через показ революційної атрибутики та вбрання різних поколінь українців ХХ–ХХІ століть. Завдяки допомозі наших партнерів здійснено реконструкцію такого вбрання, сфотографовано та виведено в динамічному показі на сцені різні типажі борців за свободу доби Української революції, Холодного Яру, Української повстанської армії, Революції на граніті, Помаранчевої революції, Революції гідності.

 

 

Мета проекту – через уособлення базових цінностей людського буття й досвіду попередніх поколінь в емоційних образах показати доблесть борців за свободу та незалежність держави, єдність поколінь і різних соціальних груп, продемонструвати реакцію громади та вибір кожної людини в умовах революції, вшанувати пам’ять полеглих героїв.

Структурно виставка складається з шести модулів, в яких представлено реконструйовані типажі певної революційної епохи та художні колажі, доповнені відповідним текстом, також передбачено монітор для демонстрації тематичного відеоролика, створеного на основі кінохроніки, великий екран для демонстрації показу вбрання "відважних" та інтерактивний модуль для залучення відвідувачів.

Організатори: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті та НЦДКС «Український дім».

Партнери: Український інститут історії моди, військово-історичний клуб "Повстанець", Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.