"Місця Революції гідності"

Інформаційно-навігаційні стенди "Місця Революції гідності" – це навігаційна система місць, де відбувалися революційні події 2013–2014 років.  Вони є результатом спільної праці Національного музею Революції Гідності та Українського інституту національної пам’яті за підтримки Київської міської державної адміністрації.

Кожен із великих інформаційно-навігаційних стендів містить коротку інформацію про Революцію гідності, історію основних подій, пов’язаних із конкретною частиною міста Києва, мапу, на якій позначено розташування сил протестувальників та провладних силовиків на початок лютого 2014 року, словник Революції гідності та фотографії. На звороті розміщено зображення та опис експонатів із фондів Музею Революції Гідності, а також уривки зі спогадів безпосередніх учасників революційних подій.

 "Ми сподіваємося, що для безпосередніх учасників революції це стане важливим нагадуванням про їхній особистий внесок у цей масштабний акт громадянської непокори, для спостерігачів за подіями та гостей столиці – путівником, який допоможе зорієнтуватися на місці", – сказав голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Наразі встановлено 6 стендів інформаційно-навігаційної системи "Місцями Революції гідності" за адресами:

  • площа Михайлівська;
  • вулиця Інститутська (алея Героїв Небесної сотні, верхній вихід зі станції метро "Хрещатик");
  • перехрестя алеї Героїв Небесної сотні (на початку галереї портретів героїв Небесної сотні) та вулиці Хрещатик;
  • площа Європейська (вхід до Українського дому);
  • вулиця Хрещатик, 36 (поряд із будівлею Київської міської державної адміністрації);
  • майдан Незалежності (поряд із Національною музичною академією України імені П.І. Чайковського);
  • оглядовий майданчик ТРЦ "Глобус 2" (панорамні міні-фотостенди).

"Установлення першої черги інформаційно-навігаційної системи "Місцями Революції гідності" – це і збереження пам’яті про унікальні події та героїчних людей на Майдані, і вступ у нашу сучасну протестну історію для "непосвячених", і нагадування владі про потребу активних дій з упорядкування меморіальної території в центрі столиці та створення музейного комплексу", – вважає генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Наприкінці 2017 року доставлено чергові стенди цього проекту. Вони розповідають про історію трьох визначних місць періоду початку Революції Гідності - Будинок Профспілок, Головпоштамт і початок вулиці Грушевського.

Кількість стендів планується збільшувати, а їхній контент доповнити QR-кодами й можливостями віртуальної реальності, адже подана інформація призначена актуалізувати пам’ять про події та заохотити до дальшого самостійного заглиблення в теми. Стенди є як відправними пунктами для самостійної мандрівки "Територією гідності", так і точками екскурсійних маршрутів, які можна замовити за тел. (099) 717-59-95, (093) 503-72-88 або за e-mail maidanmuseum@gmail.com.